2009. október 31., szombat

Októberi dinnye

Nem vagyunk dinnyetermesztők és nem is ültettünk még sosem, sem sárgát sem görögöt...

Nyár végén lettünk figyelmesek arra, hogy a virágoskertbe csíkos külsejű, hívatlan vendég érkezett.
Valami véletlen vagy egy madár közbenjárása folytán lepottyanhatott egy dinnyemag és szépen kikelt.



Mivel már jócskán augusztus vége felé jártunk, hát izgultunk, hogy beérik-e még.
A késő nyarat idéző múlt hétvégi szombaton leszedtük a száráról és megtörtént a kóstoló.


Mindannyian úgy találtuk, hogy íze az idei nyáron kóstolt dinnyékét messze felülmúlta.
A gyerekek meg szurkolnak, hogy hátha jövőre is...

8 megjegyzés:

  1. Jajj!De szerencsések vagytok!:-)

    VálaszTörlés
  2. Hát ilyet sem látni ilyentájt! :) Nálunk paradicsomok szoktak jönni minden évben, és mi is nagyon örülünk nekik. :))

    VálaszTörlés
  3. Jaj, de jóóóóó!
    Ez ilyen mesebeli dolog!

    Én olyan madarat szeretnék, aki leejt ide valami olyan magot, amiből kikel valaki, aki megcsinálja néha helyettem a takarítást, meg az ablakpucolást, bár az utóbbira már találtam gyerekmunkásokat...

    Ez a dinnye! És mennyire nem igaz, hogy augusztus után "belepisil" az a bizonyos valaki...

    Hogy kell egyébként dinnyét ültetni, ennek a magjait kell megtartani?

    VálaszTörlés
  4. De jó! Biztosan a kertedbe vágyott az a pici mag:)

    VálaszTörlés
  5. Egycsipet!
    Nálunk meg paradicsom nincs, ha ültetünk, akkor is már palántáról indítjuk.

    Belly! :)

    Szepyke!
    Olyan dolgos madár errefelé is jöhet...
    Lőrinc úgy tűnik ezt elkerülte.

    Szerintem magról megy, simán dinnyemagról, de még nem próbáltam. Lehet, hogy jövőre megpróbálom, a sárgadinnye a gyengém, van egy csomó aszalványom sárgadinnyéből.

    Sofia!
    És még azt sem mondhatom, hogy a komposztból származik a földdel együtt, mert a virágoskertbe nem tettünk komposzt-földet.

    VálaszTörlés
  6. Aszta mindenit! :) Nagyon jól néz ki, meghoztad a kedvemet a jövő évre vonatkozólag. :)

    VálaszTörlés
  7. Ilike!
    Igen...
    Voltam Nálad egy röpke birsalma nézőben, de még visszamegyek.

    VálaszTörlés
  8. Ültess a magjából, hátha kikel...!

    VálaszTörlés