2010. február 26., péntek

Krumplis pogácsa

Nem éppen tavaszváró étel, de nincs is évszakhoz kötve, hogy mikor készülhet. Sokáig kísérleteztem a krumplis pogácsával, mert számtalanszor túl lágy lett a tésztája illetve volt, hogy olyan recept szerint készítettem, amihez élesztőt írtak. Ezek mind sorra kudarcot eredményeztek.

Aztán megint a Mamám szakácskönyve mentett meg, igaz azt tojást is írt a hozzávalók közé, de ez nem okozott gondot, mert nélküle is összeállt az alábbi pogácsa....





Hozzávalók:

30 dkg főtt burgonya
50 dkg liszt (nekem most teljes kiőrlésű)
1 lapos tk só
4 ek pálmazsír

Elkészítése:

A burgonyát megfőzöm és krumplinyomón áttöröm, hozzáadom a pálmazsírt. Kihűlt állapotban hozzáadom a sót és a lisztet. Összegyúrom, majd hűtőbe teszem.
1 óra múlva kiveszem, kinyújtom, rácsozom, kiszaggatom, majd forró sütőben megsütöm.

7 megjegyzés:

  1. Szép pogik!...drága nagyim milyen finoman csinálta, - igaz tojással -, nagyon szerettük.

    VálaszTörlés
  2. Látni hogy a bevágásokat is milyen türelemmel készíted. :) A terítőt te hímezted?

    VálaszTörlés
  3. Ugyan nem a krumplis pogácsához tartozó megjegyzés, de mivel nagyon tetszik a blogod, engedd meg, hogy egy ajándékkal kedveskedjek Neked, így ismeretlenül is:
    http://csicsokaszelenceje.blogspot.com/2010/02/dijazott-lettem.html

    VálaszTörlés
  4. Szerinted ezt lehetne burgonyaliszttel is? És ha igen, ilyen arányokkal?

    VálaszTörlés
  5. Csibe! én is nosztalgiázok....

    Ilike!
    nem-nem dehogy....! sajnos nem tudok ilyen szépen hímezni.
    Örökség, a férjem anyukájától maradt ránk.

    Csicsóka!
    Köszönöm szépen!


    Judit!
    Burgonyaliszttel még nem próbáltam. Elsőként talán 15 dkg-nyit tennék bele a többi liszt mellé, meglátni, hogy miként alakul.
    Ha kipróbáltad, írd meg majd légyszi!

    VálaszTörlés
  6. Szia Renáta!

    Épp most sültek ki nálunk is a krumplis pogácsák... hetek óta szemezek ezzel a recepttel, annyira egyszerű! Ez lesz az ebéd egy tál salátával. :)

    VálaszTörlés