2014. június 21., szombat

Mandulás-rizstejes fagylalt

Hozzávalók:

4 csésze rizstej

2 csésze növényi tejszín

1 ek kukoricakeményítő

1/2 csésze cukor

1/2 tk őrölt kardamom

1 ek darált mandula



Elkészítése:

Egy vastag aljú lábasba öntve forraljuk fel a rizstejet a tejszínnel és a keményítővel. Addig főzzük alacsony lángon, míg besűrűsödik.

Adjuk hozzá a kardamomot, a cukrot és a mandulát, majd forraljuk még néhány percig.

Vízfürdőben hűtsük ki.

Egy hűtésre alkalmas edényben tegyük fagyasztóba, nagyjából 6 óra alatt fog megdermedni.


Megjegyzés:
Növényi tejjel készítve nem lesz annyira krémes állagú, kicsit vízkristályos marad a szerkezete.

A tejjel készült recept itt olvasható: kulfi

További vegán fagylalt: Szeder-sárgabarack fagylalt

4 megjegyzés:

  1. Jól hangzik és nagyon jól néz ki, érdemes kipróbálni. :)

    VálaszTörlés
  2. Húúú, nagyon jól hangzik! Látszik, hogy nagyon finom lehet :)

    VálaszTörlés
  3. Hát a hozzá illő napsütés a héten most elmarad, de tényleg finom. :)

    VálaszTörlés