2010. július 11., vasárnap

Lekvárfőzés nyaraláskor - ribizlilekvár

Az alábbi bejegyzés egy nagyon leegyszerűsített lekvárkészítést mutat be, sűrítőanyag, tartósítószer nélkül. Cukrot tartalmaz.
Elegendő hozzá a legalapvetőbb konyhatechnikai felszerelés: lábas, fakanál, krumplinyomó, szűrő...

Szükség van néhány csavaros üvegre, melyeket ezúttal nem volt lehetőségem kifőzni, csírátlanítani, hanem csak alaposan elmostam őket.

Hozzávalók:

ribizli
cukor
csavaros tetejű üvegek

Elkészítése:

A ribizlit leszemezem a szárakról és megmosom. Villával és egy krumplinyomó segítségével összetöröm, majd szűrőn átpasszírozom. A kicsurgó levét felfogom.



Egy lábasba teszem a cukorral együtt és felforralom (1,5 kg gyümölcshöz kb. 20 cukor). Sűrűsödésig főzöm.
A lekvárt még forrón üvegekbe töltöm, rácsavarom a fedelet és fejre állítom. Pár perc után megfordítom és ezúttal elmaradt a szárazdunszt is...



Eddig alkalmazott befőzési módszerem:

Befőzés menete: itt
Lekvárkészítés: itt

2 megjegyzés:

  1. HŰŰŰ, nagy türelem kell a lebogyózáshoz :) Biztos nagyon finom lett

    VálaszTörlés
  2. Bianka!
    Igen! Néhány kg-nál még nem vészes, de nagyüzemben nem vállalnám! :)
    Most a kamrában várják az őszt, akkor kiderül, hogy milyenre sikerült.

    VálaszTörlés